Світлиця

Музейна кімната “Світлиця”

 
 
       Пошук нових шляхів удосконалення навчально-виховного процесу, спрямованого на формування всебічно гармонійного розвитку особистості з почуттям національної самосвідомості привів до необхідності створення при школі музейної кімнати з метою зібрання, збереження та популяризації зразків народного і декоративного ужиткового мистецтва.
       Першими експонатами музею були деталі та компоненти одягу: сорочки, поясний одяг, плечовий, прикраси і предмети доповнення одягу. Є сорочки, пошиті з конопляного, так званого, згрібного полотна та святкові сорочки з тонкого лляного полотна. Напрочуд різноманітні засоби їхнього оздоблення: різноманітні техніки вишивання, мережання, вирізування тощо.
        Ідея створення музею належить вчителю образотворчого мистецтва Бровко Ніні Семенівни. Захопилися ідеєю не лише учні , а й вчителі:голо лобова В.В., Ващенко Л.В., Дацюк М.М., Дінул М.Й., Карабут В.М., Комар М.М., Куць А.Г, Куць О.С., Москаленко С.Л., Муковоз В.П., Науменко Н.І., Світайло Н.В., Скляр Г.М., Швець І.Г. Завдяки їхній підтримці музей поповнився цінними зразками рушників, народної вишивки, керамічного посуду, меблів, знаряддям сільськогосподарського виробництва, предметів побуту.
       Значну методичну допомогу шкільному зібранню надає Пархомівський історико-художній музей. З науково-допоміжного фонду музею було передано на тимчасове збереження ряд експонатів. Запрошуються співробітники музею для проведення тематичних екскурсій.
       У шкільному музеї «Світлиця»вже проводяться виховні години, тематичні уроки, заняття гуртків «Рукоділля», «Художня майстерня».
     Духовне відродження зумовлює необхідність активізації художньо-естетичних факторів формування творчої особистості, здатної успадковувати і збагачувати культурні надбання свого народу. З огляду на це зростає роль краєзнавства у навчально-виховній роботі школи.
      На базі «Світлиці» проводилася робота гуртків «Культура рідного краю» та «Слобожани».Учні мали можливість ознайомитися з теоретичними матеріалами історичного та наукового спрямування. Учні проводили пошукову роботу, поповнюючи експозицію музейної кімнати і знайомилися із цікавими особистостями нашого села. Зібраний таким чином матеріал був систематизований і використаним для підготовки і проведення екскурсій за різними напрямками.
       Часто в нашій «Світлиці » бувають гості. Нещодавно у нас була відома харківська письменниця, поетеса і художниця Людмила Бережанська. В її лекції піднімалися важливі аспекти морально-естетичного виховання і були цікавими для старшокласників школи. Наша гостя багато подорожує по світу і поділилася з нами своїми враженнями. На згадку про зустріч гостя подарувала нам свої картини.
       Ми вважаємо, що через призму народного мистецтва учні зуміють повернутися до джерел свого народу, зрозуміти роль і значення української культури в загальносвітових процесах і по новому , з гідністю і самоповагою поглянути на самих себе.
 
Експонати музейної кімнати