Історія створення шкільної країни Атлантида

Історія створення дитячої організації

самоврядування

Пархомівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Краснокутський район, Харківська область

14 років тому група старшокласників нашої школи, які вже отримали вищу освіту і працюють, вирішили створити в школі замість традиційного учкому нову форму учнівського самоврядування – країну Атлантиду, бо саме так звалась давня цивілізація, яка мала високий рівень розвитку.

Мета: відродити старі добрі традиції, зробити життя в школі змістовним, цікавим. Залучити до активної роботи більшість учнів.

З захопленням старшокласники взялися впроваджувати ідею в життя. На дитячій конференції, де були представники різних республік-класів, було обрано президента Атлантиди і раду Атлантиди. Кожна республіка пропонувала свою кандидатуру, яку жваво обговорювали на конференції.

Після обрання президента і ради робота закипіла. Шкільні поети написали Гімн Атлантиди. Був організований конкурс на створення кращого герба і прапора Атлантиди. Правознавці Атлантиди працювали над створенням Конституції шкільної країни (був також оголошений конкурс).

 

Справи атлантидівців висвітлювались на сторінках шкільної газети “Клякса”, органу міністерства інформації. На її сторінках розміщувались цікаві замітки, інформація. Поети Атлантиди друкували тут свої перші твори. А девізом для своєї роботи атлантидівці взяли слова: “Пропонуй, організовуй, виконуй”.

Організаторами всіх справ у Атлантиді стали різні міністерства.. Учні працювали у співдружності з учителями-консультантами.

Як і в кожній країні, в Атлантиді було створено міністерство внутрішніх справ, яке відповідало за порядок, дисципліну. Це – КОП (комітет охорони порядку).Копівцями ставали найбільш організовані хлопці, які слідкували за порядком на перервах, на вечорах, “допомагали” недбалим учням приходити до школи (проводились різні рейди, найбільш неорганізованих учнів приводили на заняття). Кожний копівець опікувався одним з учнів, схильним до правопорушень.

Не забули старшокласники і про найменших школяриків. Для них була створена Барвінкова країна, якою керував президент-старшокласник. Жили барвінчата за своїми законами, мандрували цікавими стежинами. Багато цікавих справ було організовано для барвінчат: конкурси, вікторини, дні здоров’я. Малеча з нетерпінням чекала в гості старшокласників, охоче виконувала їх завдання.

Старшокласники, які створили Атлантиду, разом зі своїми наставниками із задоволенням брали участь у конкурсах КВК. Команда “Бранці сміху” неодноразово посідала перші місця в районі та в області. А також шкільне самоврядування брало участь у районному та обласному конкурсі учнівських самоврядувань і отримало в області грамоту ІІ ступеня.

За час існування шкільної країни Атлантида змінилося вже дев’ять президентів. Кожен президент вносив свої корективи у роботу самоврядування.

В травні 2011 року на конференції були затверджені зміни до Конституції, змінена також символіка, але добрі традиції перших атлантидівців продовжують сучасні учні.

В Атлантиді вже стали традиційними:

¨  туристичні збори,

¨  козацькі розваги;

¨  дні здоров’я, в яких з задоволенням беруть участь як сташокласники, так і менші школярі, які, виконуючи різні цікаві завдання, відшукують “скарб”-нагороду;

¨  футбольні турніри (для хлопців);

¨  веселі старти;

¨  День учителя;

¨  виставка квітів;

¨  конкурс віршів про мову;

¨  акція милосердя “Діти-дітям”;

¨  акція “Чисте подвір’я”

¨  веселий ярмарок, який люблять і дорослі, і малі. На ярмарку можна побачити і купити різні незвичайні овочі, фрукти. Працюють на ярмарку (під час перерв) “Салон краси”, художній салон. Таким чином поповнюється казна Атлантиди, кошти якої використовуються на різні сувеніри, подарунки;

¨  осінній бал для учнів 8-11 класів;

¨  конкурс листівок “Спасибі – ні!” (боротьба з тютюнопалінням, наркотиками, алкоголізмом).

У кожного класу-республіки є свої добрі справи, які висвітлюються на стенді “Клас? Це – клас!” В кінці року відзначається краща група, яка нагороджується подарунком, а фотографія на пам’ять заноситься у фотолітопис Атлантиди.

Вивчають учні нашої школи свій рідний край, знайомляться з історичними, культурними пам’ятками. Бувають групи учнів у Харкові, Полтаві, Сумах. Спілкуються атлантидівці із школярами з інших шкіл району: знайомляться, обмінюються досвідом, грають у різні спортивні ігри.

 У “Світлиці” – музеї проводяться свята, екскурсії на яких  атлантидівці показують себе справжніми господарями .

Велика увага приділяється вихованню шанобливого ставлення до символів України, українських традицій. В школі існує ритуальний зал.

         Тісний зв’язок мають учні школи з місцевим історико-художнім музеєм. Це екскурсії до музею, виставки картин у школі, зустрічі з співробітниками музею.

Так працюють, відпочивають, вирішують безліч проблем 7 класів-республік нашої школи.

У результаті тісної співпраці органів учнівського самоврядування з педколективом у школярів формується громадянська зрілість, активність, виховується почуття товариськості, взаємодопомоги, відповідальності за доручену справу.