Івана Малиша
Музейна кімната нашого земляка Івана Малиша
У серпні 2012 року Пархомівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів отримала від дружини Івана Васильовича Малиша Євдокії Пантеліївни і доньки письменника Людмили 42 картини, робочий стіл, шафу з його книгами.
У грудні 2012року бібліотекар Соломко Н.Я. передала з Краснокутської бібліотеки 5 картин І.В.Малиша та І.О. Юхна. Експозиція музею налічує 47 картин, стенди про життя і творчість , видані збірки поезій І. Малиша та 32 рукописні збірки, вишивки.
Мета створення і завдання кімнати-музею: викликати почуття гордості за поета-земляка, який з великою любов’ю, надзвичайною пристрастю оспівав рідне село, уславив нашу мальовничу Краснокутщину. На поезії І.В. Малиша прищеплювати учням любов до вчителів, до школи, до батьків, до праці, до пісні, природи; вчити любити рідний край, гордитися ним, трудитися в ім’я його щастя.
Поезія і художня творчість І.Малиша повинні переконати учнів, що краса життя у служінні людям, Україні.
І.Малиш – це наша поетична гордість, слава Краснокутщини. Це наша візитна картка…
Необхідно прагнути, щоб учні виконували поетичні заповіти поета-земляка:
Де б не були і що б ви не робили –Не забувайте рідного села!В житті сила волі веде,В любові чуття молоде.Якщо хочеш жити для себе,Живи і працюй для людей.Кохання мусить бути завжди чистимЙ палати, ніби вогник, урочисто.Не забрудни душі своєї ти!Зумій чуття довіку зберегти!Хотіти – це значить могти,Долать невідомі мости.Якщо молоді ви і дужі,Досягнете завжди метиВас кличуть дороги круті,Вагання не зіб’ють з путі.Хоробрість і чесність хай будутьСприяти у вашім житті.Будь уважним і чулим,Справедливим щораз,Щоб тебе пом’янулиДобрим словом у нас.Солодке, а, може, гірко полиннеЖиття на цім світі дається єдине.І жити, і вмерти потрібно нам гідно,І це аксіома для тебе, людино!Дні, як птиці, у вир відлетять,Як прожив і і що доброго скоїв?Треба вірить у вічне життяІ в безсмертя душі людської.Любімо безмежно свою Україні!
У кімнаті-музеї проводять такі тематичні уроки:
1. «І.Малиш – співець рідного краю»;2. «Ви тільки не сивійте так зарано найперші наші друзі-вчителі»;3. І.Малиш «Ця книга виховує душу і розум збагачує наш».
У кімнаті-музеї проводяться творчі конкурси на кращу поезію про село, нарис, оповідання, які мають на меті виявити учнів, що мають інтерес і схильність до літературної творчості. Ми виховуємо в учнів здатність досконало висловлювати свої думки і почуття, володіти літературними вміннями і навичками. Цьому питанню приділяється неабияка увага, особливо з боку вчителів літератури.
Експонати музейної кімнати